İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Kredili Satılık Daireler

İpotekli Ev Satışı

İpotekli evlerin satışı mümkündür. Öncelikle “ipotekli ev satılır mı” sorusunun kısa ve net cevabını vererek açıklayalım durumu. Mortgage kredisi kullanarak aldığınız evi, müşteri bulmanız durumunda satmanız pekala mümkündür ancak bu şekilde aldığınız evler, son taksidi ödenene kadar bankanın malı kabul edildiği için uymanız gereken bazı prosedürler vardır:

  • İlk yöntem evi peşin olarak satmanız ve ele geçen para ile bankaya olan borcunuzu kapatmanız. Böylece ev üzerindeki ipotek kalkmış olur. Ancak bu karşılıklı güven ilişkisine bağlıdır.
  • Bu nedenle eğer evi satın almak isteyen kişinin yeteri miktarda nakit parası var ise evin bedelini daha doğrusu kalan borcunuzu bankaya ödeyerek ev üstündeki, ipoteği kaldırabilir.
  • Karşı taraf da mortgage kredisinden yararlanarak almak istiyorsa evi, konut kredisini kullandığınız bankaya giderek gerekli yasal işlemleri gerçekleştirebilir ve devir teslim işlemini yapabilirsiniz.
  • Bu noktada kredi yapılandırılmasına da gidilebilir. Yani ev sahibine açılan kredi kapatılarak;  faiz oranlarını, vade sürelerini, taksit miktarlarını yeniden hesaplamak koşuluyla alıcıya bir kredi açılabilir.
  • Bankaya haber vermeden de taraflar aralarında anlaşarak alım-satım işlemini gerçekleştirebilirler ancak bu durum bazı riskler içerebilir. Emek emlak olarak umarım bilgiler yararlı olmuştur.                                                                                                                                                                                              Danışman  Ali  Korkmaz
Yararlı Bilgiler
+90 (256) 813 33 29

didimemekemlak.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
UA-178415158-1